2021 Premier League: Historyczny moment (Noc 13)

Wyświetlenia:462

Trzynasta, historyczna kolejka 2021 Unibet Premier League jest już za nami. Historyczna, bo po długiej przerwie fani po raz pierwszy mogli w końcu pojawić się pod sceną PDC! Zapraszamy na podsumowanie tego wyjątkowego wieczoru!

Stało się! To koniec trudnego okresu w świecie darta! Kibice po dokładnie 160 dniach przerwy po raz pierwszy mogli wejść na darterską arenę. W samej Premier League zaś po raz ostatni przebranych i roztańczonych fanów oglądaliśmy aż 438 dni temu! Na szczęście ponury widok pustych hal mamy już za sobą! Podczas dzisiejszej kolejki do Marshall Arena przybyło około 800 ludzi (maksymalna dopuszczona liczba), a atmosfera była na prawdę gorąca!

Wyniki

Clayton 8-1 Anderson

de Sousa 8-6 van den Bergh

Aspinall 8-3 van Gerwen

Wade 7-7 Wright

Otwarcie wieczoru

Chwilę po godzinie 20 uśmiechnięty John McDonald zapowiedział pierwszych zawodników. Na scenie pojawili się Jonny Clayton i Gary Anderson. Było to zdecydowanie udane otwarcie kolejki. Pojedynek, choć jednostronny, dostarczył rozśpiewanym fanom wielu emocji, a Clayton po raz kolejny udowodnił, że należy do ścisłej czołówki. Choć to Gary Anderson miał nieco lepszą średnią z trzech lotek, mecz zakończył się prawdziwym nokautem. Fretka zgarnia komplet punktów!

de Sousa kontra van den Bergh

Drugie spotkanie to rywalizacja darterów z górnej części tabeli. Pod tarczą oglądaliśmy Portugalczyka Jose de Souse i Belga Dimitriego van den Bergha. Obaj panowie po krótkiej rozgrzewce przystąpili do walki o punkty. Zgodnie z przewidywaniami bukmacherów mecz był bardzo wyrównany, a obaj zawodnicy zagrali na zbliżonym poziomie. Nieco lepszy był jednak Sousa i to on zgarnął dwa punkty, kończąc mecz z dwoma legami przewagi.

Lider czy wicelider?

W przedostatnim meczu oglądaliśmy Michaela van Gerwena, który prowadził przed tym wieczorem w tabeli, oraz wicelidera – Nathana Aspinalla. Była to więc solidna propozycja! Ku zdziwieniu wielu komfortowe zwycięstwo odniósł Anglik. Krótka przerwa w tych rozgrywkach zdecydowanie nie pomogła byłemu Mistrzowi Świata – czyżby MvG nie odrobił pracy domowej? A może powrót do formy był tylko chwilowy?

Wade i Wright, czyli zakończenie rundy

Najdłużej na swój mecz czekali dziś James Wade oraz Peter Wright. Obaj zawodnicy mieli o co walczyć – przecież zamykają tabele. Punkty zgarnął jednak Peter Wright. Były Mistrz zagrał na średniej 98 punktów – nieznacznie lepiej od rywala. Snakebite był jednak lepszy na checkoutach i to między innymi ten aspekt pozwolił mu cieszyć się z wygranej. Oznacza to zachowanie realnych szans na Play-Offy!

Tabela

Rozkład sił po trzynastu kolejkach prezentuje się następująco:

(za chwilę nastąpi aktualizacja)

Czytaj także: 

2021 Premier League: Powrót kibiców!

2021 Premier League: Ostatnia kolejka bez kibiców. Tabela, wyniki(Noc 12)

Komentarze:0