2021 Premier League: Jonny Clayton wygrywa turniej!

Wyświetlenia:555

Tegoroczna edycja Premier League dobiegła końca! Zwycięzcą został Jonny Clayton, który do Play-Offów przystąpił z ostatniej, czwartej pozycji. Tym samym Walijczyk jako pierwszy w historii dokonał tej sztuki. W finale wygrał z innym debiutantem – Jose de Sousą.

Po 17 pełnych emocji wieczorach poznaliśmy mistrza 2021 Unibet Premier League. Został nim Jonny Clayton, który w finale pokonał Portugalczyka Jose de Souse 11-5. Wcześniej The Ferret wyeliminował w półfinale faworyta i zwycięzcę tabeli – Michaela van Gerwena.

W podstawowej fazie ligi Clayton uplasował się na czwartym miejscu. Nigdy wcześniej w historii żaden zawodnik nie wygrał całego turnieju “startując” do Play-Offów z tej pozycji. Dla Jonnego Claytona trofeum Premier League jest już kolejnym zdobytym w tym sezonie – po The Masters, Players Championship 4 oraz 7.

Półfinały

Za nim poznaliśmy triumfatora, chwilę po godzinie 20 na scenie pojawili się van Gerwen oraz Clayton. Po krótkiej rozgrzewce i sygnale od sędziego zawodnicy rozpoczęli pierwsze półfinałowe spotkanie. Mecz był bardzo wyrównany i ciężko było wytypować zwycięzcę. Darterzy zdobywali kolejne legi na zmianę. Dopiero moment, w którym tablica wyników pokazywała 8-8 był przełomowy – a przynajmniej dla Walijczyka. Udało mu się wygrać dwie kolejne partie i tym samem pokonać Michaela 10 do 8.

Gdy poznaliśmy pierwszego finalistę, przyszedł czas aby Jose de Sousa i Nathan Aspinall powalczyli o miejsce obok Jonnego. W tym spotkaniu również żaden z zawodników nie odpuszczał, a rywalizacja była zacięta do samego końca. Na tyle, że byliśmy świadkami decidera. W tym kluczowym momencie lepszy okazał się de Sousa i to on dołączył do The Ferret.

Finał

Po krótkiej przerwie w Marshall Arena nadszedł jeden z najważniejszych momentów w sezonie PDC – finał Premier League, a więc najbardziej prestiżowych rozgrywek zaraz obok Mistrzostw Świata PDC. Na scenie pojawili się główni aktorzy, nie tylko dzisiejszego wieczoru, ale także całej ligi.

Obaj zawodnicy prezentowali bardzo dobry, zbliżony poziom. Identyczne średnie, podobne punktowanie na potrójnych. W jednej kwestii jednak lepszy był Jonny Clayton: checkouty. Lepsza skuteczność na polach podwójnych pozwoliła wyjść na prowadzenie, a od stanu 5-5 Clayton nie przegrał już żadnego lega. Spotkanie zakończyło się wynikiem 11-5 i chwilę później Ferret podniósł puchar 2021 Unibet Premier League. Gratulacje!

Podsumowanie video

Skrót z półfinałów oraz finału możecie zobaczyć na oficjalnym kanale PDC.

Czytaj także:

2021 Premier League: Znamy najlepszą czwórkę! (Noc 16)

Komentarze:0