2021 Premier League: „Poznaliśmy” pierwszego spadkowicza (Noc 7)

Wyświetlenia:498

Zakończyła się siódma kolejka Premier League. Wiemy już, kto odpadnie z tych rozgrywek. Zapraszamy na krótki przegląd wydarzeń, które miały miejsce w Marshall Arena!

Na dwa dni przed Judgement Night poznaliśmy pierwszego gracza, który będzie musiał pożegnać się z turniejem – chociaż tak na prawdę znaliśmy go dużo wcześniej. Dziś jednak Glen Durrant ostatecznie żegna się z Premier League. Po porażce z de Sousą, Duzza nie ma już nawet matematycznych szans na pozostanie w grze. W środę i czwartek zobaczymy go na scenie po raz ostatni.

Wyniki 7 kolejki

Durrant 4-7 de Sousa

Cross 4-7 van den Bergh

Aspinall 6-6 Clayton

Wright 4-7 Wade

van Gerwen 6-6 Anderson

Durrant 4-7 de Sousa

Na otwarcie dzisiejszego show dostaliśmy pojedynek mistrza z Lakeside i debiutującego w PL Jose de Sousy. Portugalczyk wygrał ten mecz, a o dyspozycji Durranta nie ma chyba już sensu więcej pisać. Po prostu od wczoraj nic się nie zmieniło. Glen po raz kolejny zagrał na średniej poniżej 90 punktów. Judgement Night nadchodzi.

Cross 4-7 van den Bergh

Kolejna para jaka pojawiła się pod tarczą to Rob Cross, który wyraźnie odzyskał formę i Dimitri van den Bergh – młody Belg, który do spotkania przystąpił jako lider 2021 Unibet Premier League. Obaj zawodnicy na koniec meczu zanotowali średnią w okolicach 100 punktów i grali na zbliżonym poziomie. Lepszy okazał się jednak The Dream Maker, który obronił swoją pozycje w tabeli.

Aspinall 6-6 Clayton

Wielu z pewnością czekało właśnie na tych dwóch panów. Wicelider PL kontra Jonny Clayton, który może być co najmniej zadowolony z obecnego sezonu. Na scenie „pachniało remisem od pierwszego gwizdka”. I tak też się skończyło. Darterzy zagrali na niemalże identycznych statystykach, a my oglądaliśmy kawał solidnej rywalizacji sportowej. Końcowy wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy.

Wright 4-7 Wade

Przedostatni mecz to Peter Wright kontra James Wade, który w Premier League znalazł się przypadkiem – w zastępstwie za Gerwyna Price’a. Tym razem lepszy okazał się Anglik, który odniósł dość pewne zwycięstwo nad Snakebite’em:

 

van Gerwen 6-6 Anderson

John McDonald pojawił się na scenie po raz ostatni tego wieczoru, zapraszając do tarczy Michaela van Gerwena oraz Garego Andersona. Pojedynek dwóch mistrzów po bardzo wyrównanej rywalizacji zakończył się podziałem punktów.

 

Tabela po 7 kolejce

Czytaj także:

2021 Premier League: Duzza dalej bez punktów (Noc 6)

Barry Hearn żegna się z PDC

Komentarze:0