Sven Mandel / CC-BY-SA-4.0

2021 Unibet Premier League: Zapowiedź

Wyświetlenia:481

Wielkie odliczanie dobiega końca. Już tylko godziny dzielą nas od pierwszej kolejki najbardziej prestiżowych rozgrywek w darcie. W poniedziałek o godzinie 20 w Milton Keynes rusza tegoroczna edycja Premier League!

AKTUALIZACJA

Gerwyn Price został wykluczony z całej Premier League z powodu pozytywnego testu na Covid-19! Federacja zdecydowała, że zastąpi go 5 w rankingu Order of Merit James Wade!

Historia

Premier League to turniej stworzony przez PDC oraz Sky Sports. Po raz pierwszy odbył się w 2005 roku. Od początku rozgrywany jako liga (każdy z każdym), a same mecze toczą się w formacie legowym w miastach Wielkiej Brytanii a także poza nią. Na przestrzeni lat dochodziło jednak do zmian takich jak ilość uczestników czy sponsor główny. Od 2018 roku jest nim Unibet.

Standardowym rozwiązaniem stosowanym przez organizatorów jest zapraszanie 4 najlepszych darterów z PDC Order of Merit oraz rozdanie dzikich kart zawodnikom, którzy są ulubieńcami kibiców lub mówiąc inaczej – mają odpowiednią wartość marketingową. W ostatnich latach włodarze nieco eksperymentowali – stałych uczestników było tylko dziewięciu, zaś każdej nocy mogliśmy oglądać gościnny występ zawodnika spoza ligi.

Charakterystycznym momentem jest tzw. Judgement Night – kolejka po której odpada dwóch ostatnich w tabeli uczestników, a rozgrywki przechodzą do drugiej fazy by następnie zakończyć się kluczowym etapem czyli fazą play-off.

Tradycyjnie pełny skład (lub jego większość) prezentowany jest zaraz po zakończeniu meczu finałowego Mistrzostw Świata.

Najwięcej zwycięstw ma legendarny Phil Taylor – 6. Zaraz za nim jest Michael van Gerwen z 5 triumfami. Premier League wygrywał także Raymond van Barneveld, James Wade czy rok temu – Glen Durrant.

Edycja 2021

Z powodu pandemii tegoroczne rozgrywki odbędą się za zamkniętymi drzwiami w Milton Keynes. Przed nami aż 5 kolejek które zostaną rozegrane dzień po dniu – od poniedziałku 5 kwietnia do piątku 9 kwietnia!

Rywalizować będzie 10 stałych uczestników: Gerwyn Price, Michael van Gerwen, Peter Wright, Rob Cross, Nathan Aspinall, Gary Anderson, Dimitri Van den Bergh, Glen Durrant, Jose de Sousa oraz Jonny Clayton. Po 9 nocy dwóch ostatnich w tabeli darterów pożegną się z dalszą grą.

Cały turniej zaplanowany jest w Marshall Arena, choć organizatorzy maja nadzieje na możliwość zaproszenia kibiców w późniejszym etapie.

Noc 1 – 5 kwietnia

Nathan Aspinall – Glen Durrant
Rob Cross – José de Sousa
Peter Wright – Jonny Clayton
Gerwyn Price – Gary Anderson
Michael van Gerwen – Dimitri Van den Bergh

Noc 2 – 6 kwietnia

Gary Anderson – José de Sousa
Jonny Clayton – Glen Durrant
Dimitri Van den Bergh – Nathan Aspinall
Michael van Gerwen – Peter Wright
Gerwyn Price – Rob Cross

Noc 3 – 7 kwietnia

Rob Cross – Michael van Gerwen
Glen Durrant – Dimitri Van den Bergh
Peter Wright – Gary Anderson
Nathan Aspinall – Gerwyn Price
José de Sousa – Jonny Clayton

Noc 4 – 8 kwietnia

Dimitri Van den Bergh – Peter Wright
Jonny Clayton – Rob Cross
José de Sousa – Nathan Aspinall
Gerwyn Price – Michael van Gerwen
Gary Anderson – Glen Durrant

Noc 5 – 9 kwietnia
Gary Anderson – Jonny Clayton
Peter Wright – Rob Cross
Michael van Gerwen – Nathan Aspinall
Gerwyn Price – Glen Durrant
Dimitri Van den Bergh – José de Sousa

Gdzie oglądać?

Transmisja wszystkich spotkań dostępna między inny na PDC.TV, Sky Sports oraz Sportklub PL.

Wyniki oraz statystyki możecie sprawdzać na Dartconnect

Czytaj także:

Potrzebna pomoc dla żony Krzysztofa Kciuka!

Premier League w Sportklub!

Komentarze:0