2021 World Cup of Darts: Szkocja wygrywa turniej!

Wyświetlenia:497

Dobiegł końca tegoroczny Puchar Świata w Darcie. Najlepszą reprezentacją została Szkocja (Peter Wright oraz John Henderson), która w finale pokonała drużynę Austrii (Mensur Suljovic i Rowby-John Rodriguez) 3:1. Polska zakończyła te rozgrywki na drugiej rundzie.

Czwartkowy wieczór dla wielu fanów był długo wyczekiwaną datą. Po wakacyjnej przerwie czołówka PDC powróciła na telewizyjną scenę. Tym razem o puchar rywalizowały reprezentacje narodowe. Dla Polskiej załogi ten dzień był bardzo udany. Krzysztof Ratajski i Krzysztof Kciuk zdołali pokonać graczy z Czech a my z niecierpliwością wyczekiwaliśmy kolejnej rundy.

W sobotę Polska zmierzyła się ze Szkocją, późniejszymi triumfatorami. Niestety, pomimo podjęcia walki to Wright i Henderson byli lepsi, a my musieliśmy pożegnać się z dalszą rywalizacją.

Do finału dotarły drużyny Austrii, oraz dzięki świetnej grze Highlandera – Szkocji.  Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku z pucharu mogli cieszyć się Szkoci, którzy wygrali całe spotkanie 4:3 – tutaj już Peter Wright grał „pierwsze skrzypce”.

Czytaj także:

2021 World Cup of Darts: kolejny dzień za nami!

2021 World Cup of Darts: Znakomity występ Polaków