2021 World Matchplay: Peter Wright wygrywa turniej!

Wyświetlenia:454

2021 Betfred Wolrd Matchplay za nami! W Blackpool zakończyło się właśnie finałowe spotkanie. Zwyciężył Peter Wright, który oprócz trofeum Phila Taylora otrzymał czek na £150,000. Drugi finalista, Dimitri van den Bergh za udział w tym meczu zgarnął £70,000. Sprawdźcie, jak wyglądał ostatni wieczór w Winter Gardens w Blackpool!

Dimitri van den Bergh nie zdołał obronić tytułu. Trofeum zdobył Peter Wright, dla którego był to pierwszy triumf w tym turnieju. Szkot pokonał swojego rywala 18-9 i podniósł puchar Phila Taylora.

Były Mistrz Świata od początku narzucił swój styl gry i szybko objął komfortowe prowadzenie. Świetna gra na polach podwójnych oraz bardzo dobra średnia sprawiły, że Bergh nie był w stanie nawiązać realnej walki. W najlepszym dla niego momencie tracił “tylko” cztery legi. I choć rzeczywiście przez chwilę mogło się wydawać, że będziemy świadkami podobnego comebacku jak w meczu z Ratajskim, do niczego takiego nie doszło.

Peter Wright po chwili uciekł na jeszcze bezpieczniejszą odległość i grając na średniej 105 punktów pewnie doprowadził ten pojedynek do końca i został piątym zawodnikiem w historii, który zdobył zarówno tytuł Mistrza Świata jak i World Matchplay!

Czytaj także:

2021 World Matchplay: Finał nie dla Polaka

2021 World Matchplay: Wright i van Gerwen uzupełnili stawkę półfinalistów

Komentarze:0