2021 World Matchplay: Ratajski w półfinale!

Wyświetlenia:499

Najważniejszy ćwierćfinałowy pojedynek 2021 Betfred World Matchplay za nami! Krzysztof Ratajski pokonał swojego rywala i zameldował się w półfinale turnieju! To największy sukces Polaka w PDC.

 

W tegorocznym World Matchplay Ratajski rozpoczął zmagania od rywalizacji z Brendanem Dolanem. Polish Eagle pewnie pokonał wtedy Irlandczyka i przeszedł do kolejnej rundy. W niej na scenie spotkał się z Humphries’em. Będący w świetnej dyspozycji Polak rozegrał kolejne kapitalne spotkanie, a powtórka sukcesu z ubiegłego sezonu stała się faktem.

Ratajski – Rydz

Na czwartkowy wieczór federacja PDC zaplanowała dwa ćwierćfinały. W tym ten najważniejszy, a przynajmniej dla kibiców w Polsce – mecz Krzysztofa Ratajskiego z Callan’em Rydz’em. Chwilę po godzinie 20 obaj darterzy pojawili się pod tarczą i rozpoczęli walkę o półfinał. Pierwszego lega wygrał rywal, jednak z każdą kolejną lotką nasz zawodnik rozkręcał się, by w końcu wejść na „meczplejowy” poziom. Szybko zrobiło się 2-1 a my mogliśmy już nieco spokojniej śledzić wydarzenia w Blackpool.

Dalsza część spotkania przebiegała po myśli Ratajskiego. Polak objął komfortowe prowadzenie, a tablica wyników pokazywała 6-2. Callan Rydz znalazł się w kiepskiej sytuacji, jednak nie zamierzał oddawać meczu.

Na szczęście Krzysztof nie stracił kontroli już do końca tego spotkania i mimo straty kilku legów wygrał 16-8 i awansował do ćwierćfinału 2021 Betfred World Matchplay! To największy sukces w turniejach tej rangi!

Rywalem w walce o finał będzie Dimitri van den Bergh.

Czytaj także:

World Matchplay 2021: Ratajski pokonuje Dolana!

Komentarze:0