2022 World Darts Championship: Dzień drugi

Wyświetlenia:312

Kolejny dzień Mistrzostw Świata przeszedł do historii. Podczas dwóch sesji na scenie pojawiło się łącznie 16 graczy, ale tylko połowa z nich mogła cieszyć się z awansu. Sprawdźcie jak wyglądał czwartek w Alexandra Palace!

Sesja popołudniowa

Około godziny 13:30 rozpoczęła się sesja popołudniowa, w której odbyły się cztery spotkania. Pierwsze z nich to starcie Madarsa Razmy ze Steve Lennon’em, a więc mecz ważny dla kibiców w Polsce. To zwycięzca tej pary zmierzy się z Krzysztofem Ratajskim w kolejnej rundzie. Obaj darterzy zagrali na średniej powyżej 90 punktów, zobaczyliśmy także 8 rzutów za 180 punktów. Po 4 rozegranych legach z końcowego zwycięstwa cieszył się Steve Lennon z Irlandii i to on będzie przeciwnikiem Polaka w piątek.

W drugiej kolejności pod tarczą mogliśmy oglądać debiutantów – Scotta Mitchella i Chrisa Landmana. Mitchell zaliczył jeden z najgorszych debiutów w historii. Mało brakowało, a zawodnik zszedł by ze sceny bez zdobycia nawet jednego lega. Dopiero na koniec ostatniego seta udało się Scottowi wygrać dwie partie i poprawić fatalną statystykę: 0% na podwójnych. Były to jednak tylko legi honorowe, mecz gładko wygrał Landman.

Trzecia rywalizacja tej sesji to para Barstow/Norman.  Zwyciężył Chas Barstow ogrywając Kanadyjczyka 3 – 1. Na koniec pierwszej części tego dnia oglądać mogliśmy rywalizacje darterów z jednej stajni – MDA Promotions. Daryl Gurney musiał podjąć Ricky Evansa. Lepiej zagrał rozstawiony z 22 Gurney i to on zameldował się w trzeciej rundzie turnieju.

Sesja wieczorowa

Chwilę po godzinie 20 rozpoczęła się druga sesja rozgrywkowa. Na otwarcie oglądać mogliśmy Williama O’Connora który mierzył się z Danny’m Lauby ze Stanów Zjednoczonych. Mecz dostarczył kibicom wielu emocji, a do rozstrzygnięcia potrzebny był decider:

W następnej kolejności oglądać mogliśmy Ryan’a Meikle i Fabiana Schmutzler’a oraz Rona Meulenkamp’a i Lisę Ashton – jedną z dwóch kobiet biorących udział w 2022 William Hill World Darts Championship. Na koniec dostaliśmy prawdziwy klasyk: Adrian Lewis kontra Gary Anderson. Mistrzowski pojedynek wygrał szkocki darter, a Lewis pożegnał się rozgrywkami.

Czytaj także:

2022 World Darts Championship: Dzień pierwszy

2022 World Darts Championship: Poznaliśmy rywala Krzysztofa Ratajskiego!