2022 World Darts Championship: Dzień pierwszy

Wyświetlenia:428

Mistrzostwa Świata w darcie rozpoczęte! Alexandra Palace wypełniła się roztańczonymi kibicami, a chwilę później pierwsi zawodnicy rozegrali swoje mecze. Sprawdźcie jak wyglądał dzień otwarcia 2022 World Darts Championship!

Święto darta czas zacząć! W Londynie wystartowały 29 Mistrzostwa Świata PDC. W Alexandra Palace chwilę po godzinie 20 John McDonald przywitał roztańczonych kibiców i oficjalnie otworzył tegoroczny turniej. Chwilę później na scenie pojawili się pierwsi zawodnicy: Ritchie Edhouse i Peter Hudson. Mecz otwarcia nie był co prawda spektakularnym widowiskiem, ale dla fanów nie miało to większego znaczenia – w końcu na prawdziwe emocje zawsze trzeba trochę poczekać. Do kolejnej rundy awansował Edhouse, jednocześnie stając się rywalem dla broniącego tytułu Gerwyna Price’a.

W następnej kolejności oglądać mogliśmy pojedynek Nitana Kumara z Ricky Evansem, bez którego World Darts Championship z pewnością nie było by takie same. Zawodnik w swoim stylu pojawił się na scenie sprawiając, że trwająca na trybunach impreza nabrała tempa. Anglik bez większych trudności poradził sobie z Kumarem i zameldował się w drugiej rundzie. Jego przeciwnikiem będzie Daryl Gurney.

Bardzo szybkie zejście ze 167 w wykonaniu Evansa:

Przedostatnie spotkanie to mecz Adriana Lewisa i kanadyjskiego dartera Matthew Campbell’a:

Campbellowi udało się wygrać tylko jednego seta i choć dwukrotnie był blisko zdobycia kolejnego, to jednak Adrian Lewis wygrał spotkanie 3-1 i zameldował się w II rundzie, gdzie czeka na niego rozstawiony Gary Anderson.

Nerwowy początek mistrza

Nadszedł w końcu moment, na który czekał darterski świat. Ostatnie zaplanowane na ten wieczór spotkanie to rywalizacja pomiędzy Edhousem, który dał się już poznać publiczności w Londynie i światową jedynką – Gerwynem Price’em.

Obrońca tytułu z pewnością nie może być zadowolony ze sposobu, w jakim przywitał się z turniejem. Pierwsze trzy legi zdobył Ritchie Edhouse zgarniając seta na swoje konto. Po powrocie z krótkiej przerwy Walijczykowi udało się odrobić straty, chociaż jego gra wciąż pozostawiała wiele do życzenia. Średnia poniżej 90 punktów to nie jest Price jakiego chcemy oglądać.

Po kolejnej przerwie Iceman wziął się do roboty i z lega na leg prezentował coraz lepszą dyspozycje. Jednocześnie Edhouse poczuł, że ten mecz mu ucieka. Ostatecznie – zgodnie z przewidywaniami – to Gerwyn Price zwyciężył i awansował do trzeciej rundy Mistrzostw Świata PDC!

Wyniki

Ritchie Edhouse 3 – 2 Peter Hudson (R1)

Ricky Evans 3 – 0 Nitan Kumar (R1)

Adrian Lewis 3 – 1 Matt Campbell (R1)

Gerwyn Price 3 – 1 Ritchie Edhouse (R2)

Czytaj także:

2022 World Darts Championship: Fantasy Darts!

2022 World Darts Championship: Wiadomo kiedy zagra Ratajski!