2022 World Darts Championship: Dzień trzeci

Wyświetlenia:695

Ten dzień na długo zapadnie w pamięci kibiców. Rozstawiony z numerem 12 Krzysztof Ratajski pożegnał się z turniejem, a debiutant William Borland zakończył lega 9 lotką!

Kiepski występ Ratajskiego

Po ostatnich Mistrzostwach kibice w Polsce mieli pełne prawo oczekiwać co najmniej powtórki tego sukcesu. W tym roku jednak ćwierćfinał jest absolutnie poza zasięgiem. Krzysztof Ratajski przegrał swój pierwszy mecz i musi pożegnać się z Alexandra Palace.

W drugiej rundzie „The Polish Eagle” trafił na Steva Lennona z Irlandii. Światowa „52” wydawała się stosunkowo prostym przeciwnikiem. Gdy jednak zawodnicy pojawili się na scenie, dość szybko zdaliśmy sobie sprawę, że tak łatwo nie będzie.

Od samego początku Ratajski nie był w stanie wejść na swój optymalny poziom. Pomimo kilku dobrych momentów to rywal zabierał kolejne legi. Polakowi co prawda udało się szybko odrobić jednego seta straty, jednak na tym zwycięstwa się skończyły. Kolejne sety należały już tylko do Lennona. Ostatecznie, po nieudanym występie Ratajski przegrał 1 – 3 i zakończył udział w 2022 William Hill World Darts Championship na II rundzie.

9 lotka

Sesja wieczorna przyniosła to, co kibice lubią najbardziej! William Borland zakończył lega dziewiątą lotką. Nie była to jednak zwykła „9”. Debiutujący Szkot popisał się perfekcją w kluczowym momencie spotkania. Tablica wyników pokazywała 2 – 2 w setach i… 2 – 2 w legach. Borland wygrał więc decidera i cały mecz w najlepszym możliwym stylu: