2022 World Darts Championship: Kolejna 9 lotka!

Wyświetlenia:432

Czwartego dnia Mistrzostw Świata w darcie padła kolejna dziewiątka! Tym razem tej sztuki dokonał Darius Labanauskas, który pomimo perfekcyjnego lega przegrał mecz i pożegnał się z turniejem.

W sobotę w Alexandra Palace rozegrane zostały kolejne mecze tegorocznych Mistrzostw Świata. Ośmiu zawodników musiało pożegnać się z dalszą grą. Wśród nich znalazł się Litwin Darius Labanauskas, który mimo słabego występu zagwarantował kibicom magiczną chwilę kończąc lega dziewiątą lotką. Był to drugi taki wyczyn w ciągu 24 godzin – dzień wcześniej „9” rzucił William Borland, wygrywając tym samym decydującego lega.

Labanauskas pod tarczą rywalizował z De Decker’em. Przy stanie legowym 2:1, Litwin rozpoczął kolejną partie od rzucenia 174 i tym samym otworzył sobie drogę do najszybszego możliwego zakończenia. Przy kolejnym podejściu dorzucił 180 punktów, a emocje na trybunach zaczęły sięgać zenitu. Labanauskas w ostatniej turze wytrzymał ogromną presję i zrobił to co do niego należało. Pierwsza lotka w T20, druga w T17, trzecia D18 – leg został zakończony, a dwunasta „9” w historii tego turnieju stała się faktem!

Był to jednak ostatni dobry moment dartera. Mike De Decker szybko pokazał rywalowi, kto ma kontrolę nad przebiegiem spotkania. Labanauskasowi nie udało się już wygrać ani jednego seta, a mecz zakończył się wynikiem 3 – 1 dla Belga.

Wyniki

Czytaj także:

2022 World Darts Championship: Dzień trzeci