2022 World Darts Championship: Sherrock kończy na I rundzie

Wyświetlenia:324

Angielska darterka nie powtórzy swojego największego sukcesu. Pomimo wsparcia publiczności i woli walki Sherrock przegrała z legendarnym Beatonem. Sprawdźcie, co działo się w niedziele na Mistrzostwach Świata w darcie!

Piąty dzień turnieju był dla wielu kibiców mocno wyczekiwany. To właśnie na niedziele zaplanowane było spotkanie Fallon Sherrock ze Stevem Beatonem. Angielka zaistniała na światowej scenie dwa lata wcześniej, kiedy pokonała najpierw Evettsa, a następnie Suljovica. Beaton zaś to żywa legenda – tegoroczne Mistrzostwa Świata są dla niego 31(!) z rzędu. Od samego początku więc spodziewaliśmy się zaciętej rywalizacji – i tak też się stało.

Już początek meczu pokazał, jak wyrównane będzie to starcie. Pierwsze dwa legi padły łupem Sherrock, jednak rywal nie odpuszczał i szybko doprowadził najpierw do remisu, a następnie do wygranej pierwszego seta. Po krótkiej przerwie walka nabrała tempa. W tym secie minimalnie lepsza okazała się Angielka. Na tablicy widniał wynik 1 – 1, a średnie obu zawodników przekroczyły poziom 100 punktów!

W trzeciej partii dominował Beaton, wygrywając trzy legi i tym samym zyskując komfortowe prowadzenie. Nie udało mu się jednak powtórzyć tego w kolejnym secie. To Sherrock zgarnęła wszystkie trzy legi i doprowadziła do ostatecznego starcia.

W piątym secie więcej zimnej krwi zachował doświadczony Steve Beaton. Oddał rywalce tylko jednego lega i ku niezadowoleniu kibiców w Alexandra Palace wygrał cały mecz 3 – 2. W II rundzie zmierzy się z rozstawionym Huybrechtsem.

Dla Sherrock, pomimo dobrej gry, występ ten z pewnością jest mocno rozczarowujący. Zwłaszcza w kontekście świetnej formy podczas Grand Slam of Darts.

Świetny Clayton

Sesja wieczorna to także pojedynek Jonnego Claytona z Keane Barry’m. Walijczyk rozegrał wręcz wybitne spotkanie. Wystarczy przyjrzeć się statystykom: średnia 103.7, osiem maksów, 48% na podwójnych. Clayton świetnie kończył z wysokich liczb i choć młody Barry walczył jak tylko mógł, nie zdołał pokonać rywala. Dwa wygrane sety z takim zawodnikiem to i tak spory sukces.