Cosmodarts Case X: zadbaj o swoje lotki!

Wyświetlenia:544

W ostatnim czasie sprawdziliśmy dla Was pokrowiec na lotki Cosmodarts Case X. Jest on dedykowany dla zestawów Cosmo Fit Flight, jednak bez problemu można w nim przechowywać tradycyjne lotki. Sprawdźcie jak wygląda propozycja Japońskiego producenta!

Nikt z nas nie jest w stanie rzucać do tarczy bez żadnej przerwy. A co za tym idzie, czasem nasze lotki musimy po prostu gdzieś przechowywać. Na rynku istnieje wiele rozwiązań. Od małych materiałowych pokrowców świetnie nadających się do transportu (np. na turniej), przez większe mieszczące kilka zestawów lotek, po olbrzymie pudełka do użytku domowego w których schowamy roczny zapas piórek, shaftów i cały przekrój regulaminowej gramatury barreli.

Prosty pokrowiec firmy Winmau dla tradycyjnego zestawu 3 lotek – Darter180.com

Jeżeli jednak korzystamy z systemu Fit Flight, tradycyjne rozwiązania nie będą dla nas dobre. Piórka Cosmo są „rozłożone na stałe” – to znaczy ich konstrukcja zapewnia kąty 90 stopni niezależnie od ilości upadków czy ich wieku. Jednak zależnie od…sposobu w jaki je przechowujemy! Na szczęście Cosmodarts zadbało także o ten aspekt i do wyboru mamy kilka dedykowanych produktów. Dziś na warsztat bierzemy model Case X wraz z Case X Holderem – a więc pokrowiec/pudełko na 3 kompletne lotki z prostym systemem pozwalającym np. na zawieszenie całości na ścianie.

Cosmodarts Case X – warianty kolorystyczne
O produkcie

Do testów otrzymaliśmy kolor Pink Clear – gdybyśmy mogli wybrać prawdopodobnie byłaby to inna wersja. Nie zmienia to jednak faktu że dla celów testowych szczegół ten nie ma znaczenia. Pokrowiec wykonany jest z solidnego plastiku, a po wyjęciu z opakowania sprawia wrażenie dobrego jakościowo produktu. Mieści w sobie 3 kompletne, zmontowane lotki (grot/barrel+shaft+piórka). Co ciekawe, nie musimy martwić się o długość naszego zestawu. Śruby na tylnej ściance pojemnika pozwalają regulować jego głębokość! Nawet skrajnie długie/krótkie lotki będą idealnie leżały w środku.

 

Co prawda całość nie jest mistrzem mobilności, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zabrali pojemnik ze sobą na turniej. Według nas jednak produkt ten zdecydowanie lepiej sprawdzi się w domowym użytku. W redakcji Case momentalnie wylądował na ścianie obok tarczy – wykorzystaliśmy do tego dedykowane akcesorium.

Case X Holder

Cosmodarts oferuje również gumowe mocowanie, które pozwala przyczepić pokrowiec np. do paska:

My jednak wykorzystaliśmy Holder jako prosty patent na przytwierdzenie zestawu do ściany. Po skończonym treningu wystarczy wrzucić lotki do środka (Drop-in) i zamknąć pudełko, a w razie potrzeby można zdjąć całość i zabrać ze sobą do baru.

Inne sposoby przechowywania Cosmo

Firma ma w swojej ofercie również inne pokrowce, takie jak Case S, Shell Case, Fit Container czy Case D. Katalog tych oraz innych akcesoriów Cosmodarts znajdziecie tutaj: Strona producenta

Zalety:
  • świetnie chroni lotki z piórkami Cosmo
  • wiele wariantów kolorystycznych
  • solidne wykonanie
  • regulowana głębokość
  • proste zamknięcie (klapka/magnes)
  • dedykowane akcesorium (Holder)
Wady:
  • nie należy do najtańszych
Gdzie kupić?

Pak możecie znaleźć w sklepie Darter180.com. W chwili obecnej w ofercie znajdziecie trzy kolory:

 

Dziękujemy sklepowi Darter180.com oraz firmie Cosmodarts za możliwość sprawdzenia tego produktu!

Czytaj także:

Shafty Cosmodarts Fit Carbon: nasza opinia po 2 tygodniach gry

System Cosmodarts Fit Flights – Fit Flight Pro S-5: Nasza opinia po 3 tygodniach gry

 

Komentarze:0