Grand Prix POD Kraków – wyniki

Wyświetlenia:407

Za nami pierwszy po ponad półtorarocznej przerwie weekend Grand Prix POD. Tym razem czołówka polskich darterów rywalizowała w podkrakowskiej Modlniczce.

W piątkowy wieczór rozegrano turnieje deblowe. Na starcie stanęło 10 par damskich i 60 męskich. W turnieju kobiet zwyciężył duet Nina Lech-Musialska/Małgorzata Pacierpnik. Wśród panów równych sobie nie mieli Dawid Robak i Łukasz Macha.

Sobota to pierwszy w ten weekend i siódmy w wydłużonym sezonie turniej główny. Niespodzianki nie było. Zwyciężył jeden z faworytów – Sebastian Steyer. W finale po bardzo wyrównanym meczu pokonał 5:4 Pawła Styczyńskiego ze Steel Dart Lublin. Na miejscu trzecim zmagania zakończyli dwaj lesczynianie – Konrad Pawłowski i Sławomir Olszewski. Obaj zawodnicy nie kryli radości z tak dobrego występu.

Wśród pań również bez niespodzianki. Wygrała Karolina Ratajska, pokonując w finale Barbarę Pośpiech. Miejsce trzecie dla Renaty Słowikowskiej i Niny Lech-Musialskiej.

Sobotnie turnieje Grand Prix Cup, czyli rywalizację zawodników którzy odpadli już w fazie grupowej, wygrali Piotr Moroń i Karolina Załawka.

Sobota – turniej kobiet

1. Karolina Ratajska
2. Barbara Pośpiech
3-4. Nina Lech-Musialska
3-4. Renata Słowikowska
5-8. Małgorzata Markowska
5-8. Katarzyna Drążek
5-8. Diana Smolińska
5-8. Małgorzata Pacierpnik

Sobota – turniej mężczyzn

1. Sebastian Steyer
2. Paweł Styczyński
3-4. Konrad Pawłowski
3-4. Sławomir Olszewski
5-8. Tytus Kanik
5-8. Artur Rogalski
5-8. Sebastian Białecki
5-8. Dariusz Marciniak

Niedziela to kolejny dzień i kolejne turnieje. W zmaganiach mężczyzn znowu bez większych niespodzianek. Zasłużenie zwyciężył Łukasz Wacławski, który po drodze odprawił m.in. Wojciecha Brulińskiego, Sebastiana Steyera i Sebastiana Białeckiego, a w finale uporał się z Tytusem Kanikiem. Miejsce trzecie dla Sebastiana Białeckiego oraz Dawida Herberga.

Za to u pań mała niespodzianka była, bo za taką niewątpliwie uznać trzeba triumf Małgorzaty Markowskiej nad Karoliną Ratajską. Do półfinałów dotarły jeszcze, druga w sobotę Barbara Pośpiech oraz Joanna Popiel.

Niedziela – turniej kobiet

1. Małgorzata Markowska
2. Karolina Ratajska
3-4. Barbara Pośpiech
3-4. Joanna Popiel
5-8. Ilona Falba
5-8. Magdalena Jasek
5-8. Małgorzata Pacierpnik
5-8. Karolina Załawka

Niedziela – turniej mężczyzn

1. Łukasz Wacławski
2. Tytus Kanik
3-4. Sebastian Białecki
3-4. Dawid Herberg
5-8. Sebastian Steyer
5-8. Hieronim Furgał
5-8. Dawid Robak
5-8. Hubert Paradysz

Szczegółowe wyniki zmagań dostępne poniżej.

SOBOTA

NIEDZIELA

Czytaj także:

2021 Gibraltar Darts Trophy: Gerwyn Price wygrywa turniej!