2022 World Darts Championship: Lista zawodników, pary, drabinka

Wyświetlenia:499

Mistrzostwa Świata w Darcie 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Od początku najważniejszej imprezy w całym kalendarzu dzielą nas już tylko dwa tygodnie. Wczoraj odbyło się losowanie par pierwszej rundy, a co za tym idzie poznaliśmy także potencjalnych rywali dla Top32 Order of Merit.

W poniedziałkowy wieczór Professional Darts Corporation przeprowadziła przy pomocy Sky Sports News losowanie do nadchodzących Mistrzostw Świata. Coroczna impreza tradycyjnie już odbędzie się w londyńskiej Alexandra Palace w dniach od 15 grudnia do 3 stycznia. Wśród zawodników, których będziemy oglądać są między innymi broniący tytułu Gerwyn Price, Peter Wright, Jonny Clatyton oraz Krzysztof Ratajski. Na William Hill World Darts Championship po rocznej przerwie powróci królowa Ally Pally – Fallon Sherrock.

Pełna lista zawodników

Na poniższej grafice znajdziecie listę wszystkich zawodników, którzy przystąpią do walki o tytuł Mistrza Świata PDC. Z lewej strony znajduje się najlepsza 32 głównego rankingu Order of Merit, w tym światowa „dwunastka” czyli jedyny reprezentant Polski – Krzysztof Ratajski. To właśnie ci zawodnicy rywalizację zaczną od rundy drugiej.

Środkowa część prezentuje 32 darterów, którzy kwalifikację uzyskali z rankingu ProTour’u. Tutaj znajdziemy między innymi Raymonda van Barnevelda, Scotta Mitchell’a czy Teda Evetts’a.

Prawa strona zawiera nazwiska pozostałych 32 osób, które awans wywalczyły w ramach kwalifikacji międzynarodowych. Wśród znanych nazwisk znajdziemy dwie kobiety – wspomnianą wcześniej Sherrock oraz Lise Ashton. Obie panie prawo do udziału zdobyły grając w Women’s Series.

Pary pierwszej rundy oraz drabinka

Z kolei ta grafika przedstawia wszystkie pary pierwszej rundy mistrzostw, a także potencjalnych rywali darterów z PDC Order of Merit w rundzie drugiej. Dla nas najważniejszą informacją jest fakt, że Krzysztof Ratajski zagra Stevem Lennonem lub Madarsem Razmą (panowie spotkają się w pierwszej rundzie).

Czytaj także:

2021/22 William Hill World Darts Championship: Losowanie