Modern Amateur Darts: World Championship 2022

Wyświetlenia:862

MAD ogłosił powstanie Amatorskich Mistrzostw Świata w darcie. Pierwsza edycja tej imprezy odbędzie się w grudniu 2022 roku. Znamy już pierwsze szczegóły nowych mistrzostw.

Modern Amateur Darts, w skrócie MAD to nowa organizacja założona przez Steve’a Brown’a. Zawodnika, któremu nie spodobał się los, który spotkał British Darts Organisation (federacja na granicy upadku). Celem nowego tworu jest wypełnienie luki po BDO. Kilka dni temu Michael van Gerwen ogłosił, że został ambasadorem MAD.

Na tym jednak włodarze nie zamierzają przestać. Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych ogłosili powstanie nowych Mistrzostw Świata: MAD World Championship. Inauguracyjna edycja zaplanowana została na grudzień 2022 – a więc na miesiąc, w którym rozgrywane są także najważniejsze mistrzostwa – PDC World Darts Championship.

Decyzją organizatorów tytuł ostatniego mistrza BDO – Wayne’a Warren’a – zostanie przemianowany na Mad Global Championship Title.

Prezez MAD, Steve Brown powiedział:

Ważne jest, aby przeciętny pracujący mógł mieć możliwość zakwalifikowania się do takich wydarzeń bez płacenia fortuny za podróżowanie po świecie. Jest to szczególnie ważne w tych niepewnych czasach zagranicznych podróży. Każdy członek MAD ma możliwość uczestniczenia w lokalnych wydarzeniach i zdobycia kwalifikacji do naszych głównych wydarzeń w dowolnym miejscu na świecie. To jest powód, dla którego zainwestowaliśmy tak dużo czasu w nasze oprogramowanie, aby gracze i organizacje mogli współdzielić bezproblemową platformę i łączyć się z ważnymi wydarzeniami, jak nigdy dotąd. Rok 2022 będzie dla firmy wielkim rokiem, a my codziennie się rozwijamy.

Wkrótce mają zostać ogłoszone konkretne daty oraz arena mistrzostw. Można się również spodziewać, że na tym turnieju wystąpią najlepsi i najbardziej znani zawodnicy, którzy w roku 2022 będą bez karty PDC.

Czytaj także:

Barry Hearn żegna się z PDC

 

Komentarze:0