Players Championship 21: Triumf mistrza świata

Wyświetlenia:438

Gerwyn Price zwycięzcą Players Championship 21. Walijczyk po raz kolejny udowodnił, że zasługuje na pozycję lidera światowego rankingu, chociaż wygrana w finale wcale nie przyszła łatwo.

Ice Man w ostatnim meczu turnieju spotkał się z rewelacyjnym tego dnia Damonem Hetą. Australiczyk w każdym z sześciu spotkań poprzedzających finał, wygrywał różnicą przynajmniej 3 legów. Siódmy mecz także rozpoczął perfekcyjnie. Prowadził już 4:0, ale Price wziął się w garść i systematycznie odrabiał straty. Heta miał swoją szansę w końcówce meczu. Otwierał lega przy prowadzeniu 7:6, ale nie potrafił utrzymać przewagi. Price wyrównał, a następnie, jak na mistrza świata przystało, pewnie zamknął mecz w decydującej partii.

Polacy rywalizowali ze zmiennym szczęściem. Do bardzo udanych, turniej zaliczyć może Krzysztof Ratajski. Nasz „eksportowy” darter dotarł aż do półfinału, w którym musiał uznać wyższość wspomnianego Hety. Natomiast Krzysztof Kciuk, mimo całkiem przyzwoitej gry odpadł już w pierwszej rundzie. Jego pogromcą okazał się Hiszpan Jesus Noguera.

Wyniki Polaków:

Ratajski – Evans 6:3
Ratajski – Woodhouse 6:2
Ratajski – Hempel 6:3
Ratajski – M. Smith 6:2
Ratajski – Cross 6:3
Ratajski – Heta 2:7

Kciuk – Noguera 5:6

Jutro kolejny turniej.


Czytaj także:

World Matchplay 2021: Peter Wright wygrywa turniej!

Graliśmy miesiąc na One80 Gladiator 3+