Players Championship 9: Jose De Sousa wygrywa turniej!

Wyświetlenia:534

Kolejny turniej w ramach Super Series za nami! W Niedernhausen zakończyło się właśnie finałowe spotkanie Players Championsip 9. Turniej wygrał zwycięzca Grand Slam, czyli Jose De Sousa. W turnieju wystąpiło także trzech Polaków: Sebastian Białecki, Krzysztof Kciuk oraz Krzysztof Ratajski!

Wśród kibiców darta jeszcze na dobre nie opadły emocje po czwartkowej rundzie Premier League, a w niemieckim Niedernhausen rozpoczęło się już kolejne Super Series. Przez cały dzień zawodnicy rywalizowali w Players Championship 9. Najlepszym darterem okazał się zwycięzca tegorocznego Grand Slamu oraz uczestnik PL – Jose De Sousa. Portugalczyk w finale pokonał Luke’a Humphries’a 8-1 osiągając w tym pojedynku średnią 114 punktów. To jego piąty tytuł PDC.

Białecki

Sebastian Białecki dobrze zaczął dzień, pokonując Vincenta van den Voorta 6-5. Mecz do końca trzymał w napięciu, a do rozstrzygnięcia potrzebny był decider. W nim to Białecki okazał się lepszy i awansował do kolejnej rundy. Niestety w Last 64 Polak przegrał z Edgarem Mathew 4-5 i musiał pożegnać się z turniejem. Nie zmienia to faktu, że gra Sebastiana cieszy coraz bardziej i z pewnością wkrótce będziemy podziwiać go na turniejach częściej.

Ratajski

Polish Eagle nie może niestety zaliczyć tego dnia do udanych. Krzysztof przegrał już w pierwszym meczu z Ritchie Edhouse’em. Mimo dobrej średniej to rywal był dziś lepszy. Porażka z zawodnikiem tej klasy z pewnością nie napawa optymizmem. Miejmy nadzieje że to tylko wypadek przy pracy i Polak szybko wróci do swojej optymalnej dyspozycji.

Kciuk

Zdecydowanie najlepiej z naszych zawodników wypadł dziś Krzysztof Kciuk. Polak dotarł aż do półfinału PC9, gdzie pokonał go późniejszy triumfator całego turnieju, de Sousa.

Dzisiejszy występ The Thumb’a daje kibicom nadzieje na obronę Tour Card. Liczymy, że jutro Kciuk zagra jeszcze lepiej!

Super Series 3

Zawody PC10, PC11 i PC12 można będzie oglądać na PDC.TV

Wyniki: https://tv.dartconnect.com/events/pdc

Czytaj także:

2021 Premier League: Judgement Night (Noc 9)

Komentarze:0