Players Championship Finals: Peter Wright wygrywa turniej!

Wyświetlenia:268

Trwający od piątku w Minehead rankingowy turniej Players Championship Finals dobiegł końca. Mistrzem został Peter Wright, który w finale pokonał Ryana Searle’a. Dzisiejszego wieczoru poznaliśmy także Młodzieżowego Mistrza Świata, którym został Ted Evetts.

W piątek w angielskim miasteczku Minehead wystartował ostatni turniej przed grudniowymi mistrzostwami świata. Do rywalizacji przystąpiło 64 darterów z rankingu Order of Merit, w tym Krzysztof Ratajski. Rywalizacja na dwóch scenach trwała do niedzielnego wieczoru. W ciągu tych trzech dni byliśmy świadkami wielu fantastycznych momentów oraz kilku niespodzianek – chociażby porażki Gerwyna Price’a z Brendanem Dolan’em w 1/8 finału.

Słaba forma Polaka

Krzysztof Ratajski w pierwszym meczu pod tarczą spotkał się z Ronem Meulenkamp’em. The Polish Eagle wygrał ten mecz 6:1, jednak jego gra pozostawiała wiele do życzenia. Średnia na poziomie 87 punktów to zdecydowanie za mało, aby poważnie myśleć o sukcesie w tym turnieju. Warto jednak zaznaczyć, że Ratajski zaliczył w drugim legu Big Fish, czyli zejście ze 170 punktów.

Kolejny dzień, kolejny rywal. W sobotę w drugiej rundzie jedyny polski reprezentant trafił na Williama O’Connora. Pochodzący z Irlandii zawodnik był jednak poza zasięgiem. Ostateczny wynik: 4:6. W tym momencie udział Krzysztofa Ratajskiego w Players Championship Finals dobiegł końca. Nam pozostaje tylko wierzyć w formę na grudzień.

Znakomity występ Searle’a i Dolan’a

Jedną z niespodzianek w ten weekend były występy Ryan’a Searle’a oraz Brendana Dolan’a. Anglik dotarł aż do finału, w którym zaprezentował się z rewelacyjnej strony i do samego końca walczył z Peterem Wrightem. Dla Searle’a to największy sukces w karierze.

Brendan Dolan również ma powody do zadowolenia – ostatni telewizyjny półfinał w jakim wystąpił miał miejsce w 2012 roku. Darter z Irlandii był także blisko rzucenia 9 lotki, myląc się na D12.

Peter Wright triumfuje

Czytaj także:

https://www.facebook.com/dartnewspl

Graliśmy miesiąc na One80 Gladiator 3+