Rekordowa ilość zgłoszeń do II Otwartych Mistrzostw Opola w Steel Dart

Wyświetlenia:742

To, że opolska impreza będzie ważnym punktem w tegorocznym kalendarzu było wiadomo od dawna, ale tego, że turniej będzie tak mocno i tak licznie obsadzony nie spodziewał się chyba nikt. Organizatorzy turnieju przyjęli aż 183 zgłoszenia, z czego 23 w kategorii kobiet!

Sukces organizacyjny I edycji Mistrzostw Opola spowodował, że do tegorocznej imprezy zgłosiła się rekordowa ilość zawodników. W turnieju udział weźmie cała „śmietanka” polskiego darta z Krzysztofem Ratajskim na czele, oraz kilku poważnych zawodników zza naszej południowej granicy.

Zacznijmy może od Pań. Tutaj zdecydowaną faworytką wydaje się być Karolina Ratajska, która kiedy już pojawia się na turnieju, to raczej wraca z niego z największym pucharem. W darcie wystarczy jednak chwila dekoncentracji, żeby przegrać mecz, więc nie można odbierać szans reszcie czołowych polskich darterek.

Wśród mężczyzn faworytem numer jeden do zwycięstwa jest bez wątpienia, obecnie 11. w światowym rankingu, Krzysztof Ratajski. Chociaż tutaj kandydatów do sprawienia niespodzianki będzie przynajmniej kilku. Napewno zaliczyć do nich trzeba partnera Ratajskiego z World Cup of Darts Krzysztofa Kciuka, triumfatora z zeszłego roku Czecha Dusana Dedka, zawsze groźnego Sebastiana Steyera, czy młodego Sebastiana Białeckiego. Nie można też nie zauważyć takich nazwisk jak Tytus Kanik, Łukasz Wacławski, Paweł Styczyński, czy zwycięzca kilku tegorocznych turniejów Puchar Polski Dawid Robak.

Po za turniejem głównym, organizatorzy przewidzieli jeszcze turniej Lucky Loser dla zawodników, którzy zakończą zmagania już na fazie grupowej. To jednak nie wszystko. Na piątkowy wieczór zaplanowany jest turniej rozgrzewkowy, a na niedzielę turniej o Puchar Stowarzyszenia Steel Darta w Opolu. W stolicy Opolszczyzny zapowiada się zatem, fantastyczny darterski weekend.

II Otwarte Mistrzostwa Opola w Steel Dart – strona wydarzenia na Facebook’u

 

Czytaj także:

Players Championship 23: Wright wygrywa z Claytonem!

Graliśmy miesiąc na One80 Gladiator 3+