Rob Cross mistrzem Europy!

Wyświetlenia:437

2021 European Championship dobiegły końca! W niedziele w Austrii rozegrane zostały najpierw ćwierćfinały (sesja popołudniowa) a następnie półfinały i finał (sesja wieczorna). Najlepszym darterem w Salzburgu okazał się Rob Cross!

Mistrzostwa Europy (Finały ET) w darcie dobiegły końca. Po wielu emocjonujących spotkaniach i zaciętej rywalizacji poznaliśmy najlepszego zawodnika Europy. Tytuł mistrza zdobył Rob Cross, który w finale pokonał Michaela van Gerwena 11-8.

Darterska niedziela rozpoczęła się od ćwierćfinałowych pojedynków. Nathan Aspinall pokonał Dannego Nopperta a Van Gerwen wyeliminował z dalszej gry panującego Mistrza Świata Gerwyna Price’a.

W kolejnym meczu byliśmy świadkami wygranej Cross’a z Portugalczykiem Jose de Sousą. Ostatni ćwierćfinał to zwycięstwo Cullena nad jedynym reprezentantem Austrii – Mensurem Suljovicem.

Sesja wieczorna

Po krótkiej przerwie nadeszła pora na trzy najważniejsze pojedynki turnieju. Najpierw w półfinałach zmierzyli się Van Gerwen oraz Aspinall i Cross z Cullenem. Lepszym zawodnikiem tego dnia okazał się van Gerwen oraz Cross.

Obaj panowie po chwili spotkali się pod tarczą i przystąpili do walki o tytuł. Po raz drugi w karierze zdobył go Rob Cross:

Najciekawsze fragmenty minionego turnieju znajdziecie na kanale PDC w serwisie YouTube.

Czytaj także:

2021 European Championship: Ratajski odpada z turnieju!