Shafty Cosmodarts Fit Carbon: nasza opinia po 2 tygodniach gry

Wyświetlenia:575

W ostatnich tygodniach dzięki firmie Cosmodarts oraz sklepowi Darter180.com mogliśmy testować dla Was Cosmodarts Fit Shaft Carbon, czyli najdroższe shafty dostępne na rynku. Czy są warte tak dużej ceny? Przekonajcie się!

 

Cosmodarts to Japoński producent akcesoriów do lotek. Znany głównie ze swojego systemowego rozwiązania Fit, o którym już pisaliśmy. Po testowaniu piórek Fit Flights na plastikowych shaftach przyszła pora sprawdzić wersje karbonową – jeszcze mocniejszą i trwalszą od modelu podstawowego!

Fit Shaft Carbon

Eleganckie opakowanie zawiera aż 4 shafty oraz oringi zapobiegające wykręcaniu się z barrela. Do wyboru jest wersja Locked oraz Spinning (6 rozmiarów). My do testów dostaliśmy wersję „spin” – czyli taką na której piórka mogą się obracać. Standardowo shafty wylądowały na Red Dragonach, a zestaw uzupełniły Fit Flights Standard zamocowane dzięki opatentowanej technologii „Push-in”. Produkt oferowany przez Cosmo prezentuje się świetnie, a logo na każdym z nich podkreśla z jaką marką mamy do czynienia.

Wytrzymałość

Oczywistym jest, że w tak krótkim czasie nie da się przeprowadzić testu długodystansowego. W ciągu tych dwóch tygodni gry – od 1 do 3 godzin dziennie – żaden z shaftów nie uległ zniszczeniu czy odkształceniu. Jedynym widocznym śladem użytkowania jest małe zadrapanie – prawdopodobnie powstało od grotu innej lotki.

Na dzień dzisiejszy więcej o wytrzymałości powiedzieć nie możemy. To po prostu świetny jakościowo produkt, który z pewnością wytrzyma setki legów. Mając dodatkową sztukę w zapasie, wydaje się że z Fit Carbon jesteśmy zabezpieczeni na długo. Co jakiś czas będziemy wracać do tego tematu i publikować dalsze informacje odnośnie wytrzymałości tych karbonowych elementów.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wielu zawodników (w tym zawodowych) na jednym komplecie gra już kilka sezonów! Z produktów tej firmy korzystają między innymi Steve West, Darius Labanauskas, Laura Turner czy Mickey Mansell.

Czy warto wydać ponad 100pln?

Początkowo cena może wręcz przerazić – przecież zwykłe shafty innych producentów to koszt 10 czy 20 złotych. Prostą matematyką wychodzi, że trzeba „trochę” dołożyć. Według naszej oceny inwestycja taka ma jednak sens. Biorąc pod uwagę dość krótką żywotność innych dostępnych na rynku propozycji, może okazać się, że szybko wydamy podobną sumę ciągle kupując tanie alternatywy.  Karbon w Cosmo nie jest tylko bajerem, a technologią realnie wpływającą na wytrzymałość i odporność.

Gdzie kupić?

Akcesoria firmy Cosmodarts możecie kupić w sklepie Darter180.com

Shafty które testowaliśmy: Fit Carbon

Strona producenta: http://www.cosmodarts.jp/en/

Czytaj także:

System Cosmodarts Fit Flights – Fit Flight Pro S-5: Nasza opinia po 3 tygodniach gry

Powyższa treść nie jest artykułem sponsorowanym. Dartnews.pl nie otrzymał żadnych korzyści za publikacje tego materiału

 

Komentarze:0