System Cosmodarts Fit Flights – Fit Flight Pro S-5: Nasza opinia po 3 tygodniach gry

Wyświetlenia:567

Dzięki uprzejmości Darter180.com przez ostatnie trzy tygodnie mogliśmy dla Was testować systemowe rozwiązanie japońskiej firmy Cosmodarts. Przeczytajcie jak sprawują się te jedyne w swoim rodzaju akcesoria.

Coraz więcej darterów zmienia tradycyjne shafty i piórka na system. Jednym z takich systemów jest Cosmodarts Fit Flight – innowacyjne piórka mocowane (nieco inaczej niż te tradycyjne) na dedykowanych shaftach. Przez trzy tygodnie trenowaliśmy na takim zestawie, który wylądował między innymi na 23 gramowych Red Dragonach i 24 gramowych Blackout’ach. Wrażenia są co najmniej ciekawe i już na samym wstępie możemy powiedzieć jedno – pomimo sporej ceny na prawdę warto spróbować!

Darter180.com o Cosmodarts Fit Flights

Piórka do darta Cosmo Darts Fit Flight Pro, to prawdziwa rewolucja na rynku darterskim!
Producent Cosmo Darts przez kilka lat zbierał opinie od profesjonalnych i amatorskich graczy w darta, aby stworzyć nową najbardziej trwałą i konfigurowalną serię.
Fit Flight Pro składa się z 3 podstawowych typów-kształtów: S, D i V. Każdy typ ma 6 rozmiarów co daje łącznie 18 kształtów piórek! Model S-5 w kolorze czarnym odpowiada rozmiarowi „Standard”.
Piórka Cosmo Darts są kompatybilne jedynie z shaftami Cosmodarts (każdymi).

Zastosowano innowacyjne rozwiązania: struktura materiału jest z siatki, posiadają wzmocnione krawędzie skrzydeł a także zwiększono kilkukrotnie żywotność piórek w czasie gry

Zestaw jakim graliśmy

Shafty: Fit Gear Spinning rozmiar 3

Piórka: Fit Flight Pro S-5

Foto: Darter180.com/Cosmodarts

Pierwsze wrażenia

Różnice widać już po sposobie pakowania. Producent dostarcza komplet 3 piórek osadzonych w pozycji pionowej na specjalnym stojaczku. Same piórka maja siatkowaną powierzchnie, są na stałe rozłożone i wykonane ze specjalnego tworzywa (jak się później okazało – bardzo wytrzymałego).

Shafty również odbiegają od rozwiązań, jakie znaliśmy wcześniej. Piórka nasadzamy na specjalną końcówkę aż do zaskoczenia blokady – ani razu nie zdarzyła się sytuacja w której piórko lądowało na ziemi! Nie było także konieczności poprawiania czy jego dociskania – dzięki zastosowanej technologii raz zamontowany zestaw staje się całkowicie bezobsługowy.

Oferta producenta

Do wyboru mamy 3 kształty piórek w 6 rozmiarach każdy. Do tego mamy 8 rozmiarów shaftów. Daje to na prawdę spore możliwości konfiguracji i znalezienia idealnego dla siebie połączenia. Więcej o wyborze dokładnych akcesoriów od Cosmo znajdziesz w tym filmie.

Wytrzymałość

To chyba najistotniejsza kwestia propozycji japońskiego producenta. W końcu mowa o znacznie droższych elementach. Musimy jednak przyznać, że kwota którą trzeba zapłacić jest jak najbardziej adekwatna do jakości wykonania – a przede wszystkim do wytrzymałości tego sprzętu. Przez dwa tygodnie gry (1-3h dziennie) żaden shaft nie został złamany. Powiedzmy sobie szczerze – w takim okresie Prism Force’ów poszło by kilka, jest także spora szansa na pożegnanie się z jednym Pro Gripem. Rewelacja!

Również piórka zdały egzamin na szóstkę! Nie widać na nich żadnych śladów używania (oprócz lekkich zarysowań widocznych pod światło). Żaden egzemplarz nie rozerwał się czy rozwarstwił. Konstrukcja sprawia, że prawdopodobieństwo „Robin Hooda” jest bliskie zera. Dzięki swojej elastyczności piórka zachowują swój kształt – należy tylko pamiętać o ich odpowiednim przechowywaniu. Przy odkładaniu kompletnego zestawu lotek na stół piórka mogą zacząć się odkształcać!

Podsumowanie

Jeśli do tej pory denerwowało Was ciągłe wypadanie lub poprawianie piórek, a zapas shaftów kończył się szybciej niż planowaliście – system Cosmodarts Fit Flights jest dla Was! Świetna jakość wykonania i nieprawdopodobna wręcz wytrzymałość sprawia że ten sprzęt jest warty swojej ceny. Oferta jest na tyle duża, że każdy bez problemu dobierze optymalny zestaw. Na prawdę warto „zaryzykować”!

Darter180.com

Test umożliwił sklep Darter180.com. Pełną ofertę Cosmodarts (a także wiele więcej!) znajdziecie na:

Czytaj także:

Super Series w PDCTV

Rozpoczynamy współpracę ze sklepem Darter180.com!

Komentarze:0